چاپ نخست کتاب «بازها و کبوترها در بازار سهام»، نوشته لیلا مهرابی پور و رضا مجیدزاده به بازار آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، این کتاب تحلیلی فرگشتی (تکاملی) از بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای مدل باز – کبوتر نظریه بازی است.

در این کتاب برای نخستین بار، بورس اوراق بهادار تهران با مدلی از نظریه بازی مورد تحلیل قرار گرفته است.

در پیشگفتار کتاب آمده است: هدف محوری "بازها و کبوترها در بازار سهام" شناسایی استراتژی تکاملی انتخابی سرمایه گذاران حاضر در بازار سهام تهران و ارایه پیشنهادهای مناسب برای کسب بازدهی بیشتر به شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری، با توجه به استراتژی باثبات حاکم در بورس است.در این راه از استراتژی باز و کبوتر برای بررسی رفتار سرمایه گذاران استفاده شده است.

این کتاب در پنج فصل تنظیم شده است. فصل اول، به معرفی نظریه بازی اختصاص دارد. در فصل دوم، بازی های جمعیت با تمرکز ویژه بر روی مدل باز- کبوتر تشریح می شوند. در فصل سوم مدلی برای تحلیل رفتار سرمایه گذاران در بورس ارایه شده است. فصل چهارم به نتایج اجرای این مدل در بازار اوراق بهادار تهران می پردازد. فصل پنجم نیز حاوی نتیجه گیری و ارایه توصیه های سیاستی برای سرمایه گذاران و سیاست گذاران بورس اوراق بهادار تهران است.

چاپ نخست این کتاب توسط انتشارات بورس در تیراژ هزار نسخه و در 161 صفحه و با قیمت 70 هزار ریال عرضه شده است.

علاقه مندان به تهیه این کتاب می‌توانند به نمایشگاه دائم انتشارات بورس واقع در تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، شماره 25 مراجعه یا از طریق سایت اینترنتی انتشارات بورس به نشانی http://www.bourseshop.ir این کتاب را به صورت اینترنتی خریداری کنند

نوشته شده توسط تیم راهبریEPSNEWS  | لینک ثابت |